| razadeluna a întrebat:

Daca vreau sa vizitez Sarmizegetusa, se poate ajunge in apropiere si cu trenul sau doar cu masina? si daca se poate de la tren, cat este de mers pe jos, si care ar fi traseul cel mai indicat? mersi

1 răspuns:
| remus a răspuns:

Da, se poate si cu trenul pe ruta caransebes- simeria, cel mai recomandat este cu masina tot pe ruta caransebes-hateg pe soseaua nationala ce traverseaza portile de fier a transivaniei, merita vizitata zona.