| TudorM15 a întrebat:

DAU FUNDA celui care ma ajuta cel mai mult! Hey TPU! In decembrie este ziua tatalui meu si am fi vrut sa mergem in Dortmund cu toata familia dar mama mea nu isi doreste. Dispunem doar de 400 de euro. Ma puteti ajuta sa gasesc un loc unde sa mergem si sa fie ieftin si in bugetul nostru? (Suntem din Sibiu deci cu avion din Sibiu). Noi am vrea stam vreo 3-4 zile si sa nu fie in timpul saptamanii sau sa fie doar o zi incadrata in timpul saptamanii! Dau funda celui care ma ajuta cel mai mult! Multumesc!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii si tu mai precis. cati sunteti, unde vreti sa mergeti mai exact si mai ales bugetul ala ce include

| TudorM15 explică (pentru suntserios):

Suntem 4 in familie si bugetul a mai scazut ajuns la 100 de euro, poti sa imi dai un link pentru zboruri (doar) ieftineee sau sa imi dai o idee de super surpriza de ziua lui
* Sa stii ca, cu petrecerea surpriza i-am facut-o! Te rooog urgent! Iti dau funda!

suntserios
| suntserios a răspuns:

100 euro pentru ce? Doar bilete? De persoana? Pentru toti? Nu putem ghici

| TudorM15 explică (pentru suntserios):

100 de euro de toti 4 si vrem numai bilete de avion

| suntserios a răspuns (pentru TudorM15):

Ehh, hai serior acum. Unde ai vazut tu bilete de avion la 25 euro de persoana?

| TudorM15 explică (pentru suntserios):

De asta intrebam... atunci poti sa imi spui ce sa ii iau? De fapt ce sa ii fac de ziua lui, nu spune ceva ce il reprezinta sau ceasuri sau chestii de astea, si nici petrecere surpriza! Vreau altceva dar nu stiu ce!

| johnnny123 a răspuns:

Nu spui niște lucruri importante:
1) Câți membri are familia
2) 400 de euro este bugetul total pentru toată familia, avion+cazare+masa+cheltuieli pentru 4 zile?

Sincer, chiar dacă sunteți doar 3 persoane mă îndoiesc că bugetul este suficient pentru toate astea. Numai biletele de avion costă în jur de 80 de euro/persoană și asta dacă le luați de acum.

| TudorM15 explică (pentru johnnny123):

Nu, deci suntem 4 in familie si vreau doar bilete de avion! Dar ati putea sa ma ajutati cu un link spre zboruri in decembrie foarteeeee ieftine sau sa imi dati niste idei de surprize de ziua lui!
* Sa stiti ca, cu petrecerea surpriza si sa ii aduc prieteni acasa am facut-o deci altceva
** Si mai e ceva! Daca am un buget mai mic? Ce pot sa fac? Am cam 100 de euro! Please help me!