| 12345Anonim a întrebat:

De ce oameni merg la mare? Adica e o apa murdara si niste nisip, ce e asa de interesant?!

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Merita sa te duci macar o data pe an la mare, e adevarat ca litoralul nostru lasa de dorit, dar mie imi place atmosfera.
Oricum mi se pare de 1000 de ori mai interesant la munte, intre mare si munte cu siguranta as alege muntele.

| Dariusuu a răspuns:

Tu glumeşti?

E perfect!

Întotdeauna am visat să merg la mare, dar probabil când voi mai creşte o să merg şi eu.

Cu toate că nu am fost, mi se pare vacanţa perfectă de vară.(Nisip, soare, muzică, fete ) şi aşa mai departe.

Sper că şti ce tot vorbesc eu pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe vremuri, apa murdară şi " nişte nisipul " ăla reprezentau o apă curată şi răcoritoare acompaniată de un litoral superb şi bine întreţinut. Acum, ori îţi imaginezi că e totul frumos şi ai o vacanţă plăcută acolo, ori remarci fiecare mizerie şi îţi strici toată perioada de relaxare. Decizia e mereu a turistului.

| Bianca306 a răspuns:

Si eu am aceeasi intrebare.
E mai frumos la munte. La mare e naspa rau numai mizerie si pe plaja vin tiganii sa faca comert.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu pot sa cred ca ai spus asta. In sfarsit, cineva caruia ii displace plaja. Nici eu nu inteleg ce este atat de atractiv sa zaci pe o prosop sau sezlong la soare sau sa intri in apa, apoi sa te intorci inapoi la soare. Personal prefer muntele sau pur si simplu plimbarile, fie ele si pe plaja, dar nu in mijlocul zilei cand e extrem de cald. Depinde de gusturi, pana la urma.

| FIFA14 a răspuns:

Am fost la bulgari.
Apa curata, plaja curata, bar si piscina chiar langa plaja, bautaura si mancare inclusa in pret la discretie peste tot.