| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

De ce sunt unii >perversi?:

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Pentru ca asa e felul lor

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca''Dracul'' este in ei.

| bunica a răspuns:

Sunt cinci degete la o mana si nu sunt toate la fel, asa ca... D-zeu de aia ne-a lasat diferiti ca fizic si caracter. pervesitatea este bucuria fata de raul cuiva sau anormalitate.

| MihaiA a răspuns:

In pat sau unde? laughing

| mariusres a răspuns:

Ce inseamna pervers?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PERVÉRS, -Ă, perverşi, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) care este înclinat spre fapte rele, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecăţii, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, făţarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportării în relaţiile sexuale. ♦ (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate. – Din fr. pervers.

Eu folosesc acest cuvant cel mai mult in legatura cu comportamentul sexual. De ce? Pentru ca nu se pot stapani. De ce? Habar n-am, caci eu reusesc.
Succes!

| alextoxic a răspuns:

Pentru ca oamenii au aceasta perversiune in sange... sunt nascutzi cu asa ceva... si daca acea persoana mai este si provocata... sti la ce sa te astepti...
majoritatea perversilor sunt masculi... acum... daca ar fi o femeie perversa...-cine s-ar supara?laughing