| KillaNoFilla a întrebat:

De ce unii soferi de autobuz cer preturi diferite fata de altii avand in vedere ca sunt la aceeasi ora si aceeasi zi si acelasi traseu? De exemplu, un sofer mi-a cerut 60 lei pe 300 km iar altul 40 lei pe 300 km, la aceeasi ora si aceeasi zi(vin pe schimburi).
Care e explicatia? e autobuzul lui si cere cat vrea?
Funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca-s soferi de la aceeasi firma e rau! Daca sunt de la firme diferite asta-i economia de piata. Numai in socialism erau preturile impuse.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexmina12 a răspuns:

Fiecare cere cat vrea sau depinde si autobuzul, adica daca este unul scump, comod normal ca cere mult, dar daca este unul mai ieftin normal ca cere mai putin.Parerea mea!

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai primit de la fiecare bilet, atunci e corect. Probabil sunt de la firme diferite și e logic să nu aibă același tarif.