| Giuly_3112 a întrebat:

De ce va place asa mult Japonia?

Răspuns Câştigător
| camellia a răspuns:

Wow, frumoasa intrebare!laughing In primul rand ii respect pentru stilul de viata sanatos, inteligenta si scopurile binevoitoare ale acestora.Au un respect deosebit fata de natura inconjuratoate si etc ...sunt prea multe de zislaughing

24 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Japonia''tara soarelui rasare'', cine nu ar dori sa ajunga acolo, dar ne multumim cu impresii si comentarii.

| psiholoaga a răspuns:

Au hentaiuri.

| hândel a răspuns:

Imi plac numai animatiile lor, si robotii pe care-i inventeaza.

| Gregory a răspuns:

Buna! Imi place tehnologia lor, sistemul educational (96% din absolventii de liceu merg mai departe la universitate, post liceale, scoli de meserii sau alte institutii de invatamant), si cam tot ce tine de domeniul artistic happy

| antonius74 a răspuns:

Au o cultura bogata, stiu sa se ocupe de educatie, inventeaza mereu ceva nou si util, sunt plini de intelepciune...

| Giuly_3112 explică:

Si eu ador Japonia si China dar vreau sa aud si parerea vostra

| Giuly_3112 explică:

Criticul eu am pus intrebarea asta cui ii place japonia daca nu iti place taci din gura!

| Giuly_3112 explică:

Multumes pentru raspunsuri!
si eu ador japonia
masajele lor. hmmm...
mancarea lor
inventiile lor
si mai ales Animeurile! (naruto kaleido star hell girl)
hey voi stiati ca jocul mario a fost inventat de un japonez happy?

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Giuly_3112):

O(≧∇≦o) Iubesc Japonia

| Giuly_3112 explică:

Camelia ai dreptate laughing

| Elly4all a răspuns:

Are o istorie interesanta cu orase minnat de frumoase care au fiecare locurile lor turistice, fiecare fiind frumoase in felul lor, imi plac animeurile pe care le fac japonezii si imi place felul lor de a trai si este cum am mai spus o tara minunata, mi'as dori o excursie in Japonia.

| Orannginna a răspuns:

Consider ca fiecare tara are traditiile si atractiile ei si toate sunt minunate in felul lor. Nu ma atrage in mod special Japonia, dar s'ar incadra totusi in topul tarilor pe care le'as vizita. Dar pe locul 1 tot Franta ramane. tongue

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Mie imi place japonia pentru ca :
- ma atrage limba
- imi plac traditiile
- in materie de turism stau ft bine dupa parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine ti-a zis ca mie imi place Japonia?
Caraibe iti zice ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place Australia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, atunci invata sa adresezi o intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac J-Music X Japan BoA Miyavi Imi plac Flime Din Japonia Imi plac Anime Nana Slayers Trigun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ntrebare buna
imi place viata lor educatia cultura actori animeuri muzica sunt pline de idei imi place totul acolo este... minunata japonia sper ca voi pleca si eu in japoniatonguetongue

| ViVi99 a răspuns:

Pai in primul rand pentru animeurile lor! practic m-am indragostit de ele. Apoi pentru muzica lor (jrock-ul in special). Si pentru ca, cele mai mari, interesante si importante inventii sunt facute de japonezihappy

| mcrenma a răspuns:

Pentru ca este o tara minunata, sunt dezvoltati in multe privinte. Si baietii si fetele de acolo dupa parerile altora sunt cei mai frumosi/frumoase. (adica doar din Asia) big grin

| Ianna33 a răspuns:

Japonia este o tara superba si are un mister aparte...de aceea imi placehappy

| Fowls a răspuns:

Mie nu-mi place Japonia.

| Jigoku a răspuns:

Pai mie imi place pentru ca au o istorie frumoasa, traditii. oamenii sunt educati. stiu sa respecte. sunt destepti. foarte. si ea este o tara foarte frumoasa, magnifica. n-am cuvinte. laughing. cea mai frumoasa tara pe care o stiu. au si muzica buna.winking.

| Jigoku a răspuns:

Uitasem. au si filme bune. cele mai bune care le-am vazut. sunt actori exceptionali. animeuri. emisiuni la care te-ai uita incontinu. studiourile sunt animate. ^^.