| violina a întrebat:

De la ce companie aeriana imi recomandati sa-mi iau bilete de avion pentru Bangkok? (mai ieftine...)

Răspuns Câştigător
| dani9354 a răspuns:

Tarrom

3 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

SWISS, British Airways şi Air France

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Lufthansa. Pentru un zbor dus intors (cu schimbarea la Frankfurt sau la Munchen) te costa aproximativ 1200 Euro (am verificat prin septembrie). Sunt cam 14 ore (cu tot cu schimatul de la Frankfurt, avioanele fiind la intervale orare apropiate unul de altul) asa ca nu astepti foarte mult.
Acum, varianta low-cost: Poti calatori cu GermanWings-ul pana la Berlin si poti lua de acolo AirBerlin-ul. Biletul pana la Berlin te costa cam 100 Euro (dus intors) iar avionul pana la Bangkok si inapoi este aproximativ 700 Euro. Iti recomand totusi sa iei zborul cu o zi dupa ce ajungi la Berlin din Bucuresti sau daca pleci dimineata din Bucuresti sa pleci seara din Berlin. Nu stiu daca sunt pe acelasi aeroport cele doua companii si nici nu e bine sa iti faci conexiuni stranse la companiile low cost. In locul tau as lua o noapte la hotel in Berlin (un hotel de 3 stele decent este cam la 50 de Euro daca faci rezervarea din timp - iti recomand booking.com pentru aceasta).
O alta optiune low cost ar fi prin Italia. Mergi cu Wizz-ul pana la Roma si de acolo iei Blu Express (pretul unui bilet dus-intors 549 Euro + taxele pentru plata cu cardul vreo 10 euro).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blue Air