| Ioana_Iona_1999 a întrebat:

Deci, am o verisoara care are 11 ani si trebuie sa mearga pana la Unirii cu metroul, la un concurs.
Intrebarea mea este, ce metrou sa ia exact de la Gara de nord, cate statii face pana schimba, atunci cand schimba incotro o ia?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimba in piata victoriei magistrala M2, sau merge direct cu M1 dar sunt mai multe statii

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sincer la varsta ei si la cate se intampla, ar trebui sa fie macar insotita din moment ce nu stie bine traseul, macar pentru siguranta ei.

| pietrean a răspuns:

Cuvantul "deci", se foloseste doar cand se trage o concluzie.
Eu nefiind din Bucuresti, nu pot sa-ti raspund la intrebare. DECI, nu stiu ce metrou sa ia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.strazibucuresti.ro/harta-metrou.html Uita-te pe harta. E cel mai sigur