| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Deci. În perioada 2019-2020 am locuit în UK. Am aplicat pentru insurance number (pe care l-am si primit). In 2020 am revenit în tara insa prietenul meu a rămas acolo. Noi avem un copil împreună insa nu este recunoscut de el din motive personale. Întrebarea mea este : pot călători in Uk cu fiica mea pentru a ma stabili acolo cu prietenul meu si fiica noastră. O poate recunoaste si acolo? Si daca da ce trebuie sa fac? Menționez ca el lucrează la negru insa casa în care locuiește e închiriată pe numele lui. Imi e frica sa plec pentru ca am văzut ca nu am voie sa stau mai mult de 6 luni. Va rog fără comentarii stupide

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Foarte incâlcită situația, iți recomand să te adresezi unui avocat din locul unde vrei să te stabilești