| emma21 a întrebat:

Deci incep spunand ca voi pleca peste cateva zile la munte cu familia si am ales ca destinatie judetul Sibiu. Ceea ce dorim noi este un mic coltisor de natura departe de aglomeratie si stress.

Va rog sa imi spuneti cele mai frumoase locuri(sate, orasele mai mici sau comune)unde ne-am putea opri,undeva intre munti, un locsor mic si dragut pentru turisti mai linistiti big grin

Va multumesc anticipat si va rog sa ma scuzati pentru lungimea intrebarii dar doream sa ma fac cat mai bine inteleasa.Va pup:*

5 răspunsuri:
| emma21 explică:

Vrei sa imi arati ce faci tu in timpul liber? raised eyebrows

| dydydeea a răspuns:

Vai! vai! vai! vrei sa-ti faci publicitate?

| gicaputinica a răspuns:

Daca vrei sa stati singuri intr-un loc linistit intre munti, sa va luati si un cutit pentru urs.
Este un cutit mic cat un briceag, cu zimti si se foloseste la ras caca de pe chiloti dupa ce te-a alergat ursul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sate mai linistite si pline de pensiuni, pe langa Sibiu, pe care ti le recomand, sunt Cisnadie (are si o cetatuie medievala interesanta), Rasinari (aproape de Dumbrava) si cabana (hotel) Curmatura Stezii, care e pe drumul spre Paltinis, la poalele muntelui, si e exact cam ce cauti tu plus ca are restaurant propriu si cazare decenta).

| hentalin a răspuns:

Ai putea sa mergi la Transfagarasan, am fost acum cateva luni si este foarte frumos, sunt si locuri pentru cort, aer curat si liniste sunt si sate in apropiere (Cartisoara) si este un loc la 4 km (Albota) foarte frumos unde te-ai si putea caza, inchiria ATV-uri si lua masa. Concediu placut! Si sper ca ti-am fost de ajutor!