| naruhina1030 a întrebat:

Deci vreau sa ma duc in strainatate in vacanta si ca sa nu mai fie nevoie sa imi cumpar atat de multa mancare de acolo vreau sa imi iau ceva de mancare de acasa(ceva care nu se strica)...o sa fie nevoie sa platesc o taxa extra la aeroport? acolo e o limata de bagaje sau se platesc in plus kg bagajelor sau ceva de genu? VREAU RASPUNSURI DE LA PERSOANELE CARE AU ZBURAT CEL PUTIN O DATA.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

N-are rost sas pleci cu mancare de aici, pretutindeni se gasesc supermaketuri de unde poti cumpara mancare, la preturi ca si la noi, sau poate mai ieftin, chiar.Sunt extrem de putine produse care nu se altereaza, cred ca nu ai de gand sa mananci o vacanta intreaga supe la plic, dulceata si pufuleti.

5 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Depinde unde îţi faci vacanţa, sunt ţări unde nu ai voie să aduci mâncare.Informează-te întâi pe tema asta.

| Alicezzz a răspuns:

Eu locuiesc in Dk, am fost si am vazut alte 9 tari, deci am zboruri multe la activ, pot sa iti spun ca si sfat ...nu merita sa cari nici un fel de mancare dupa tine, gasesti in orice tara, orice doresti sa manaci, referitor la bagaj ai voie 20 de kg la bagajul de la cala si alte 7 kg la bagajul de mana, in cazul in care depasesti, platesti! Daca vrei totusi sa isi iei ceva la tine, poti sa isi iei niste sandwichuri in staniol pe care sa le bagi la bagaju de cala, zborul dureaza in functie de tara pe care vrei sa mergi poate dura 2-3 ore si daca mai ai si escala maxim 5 ore! Deci bafta!

| naruhina1030 explică (pentru Alicezzz):

Si se da mancare gratis in avion?

| Alicezzz a răspuns (pentru naruhina1030):

Tie iti este teama ca te porneste foamea si nu ai ce sa papi laughing glumesc? Mancare pot spune ca nu, doar daca zbori prin America, zbor gen 12 ore... dar in Europa se dau gustari in avion, gen un sandwich sau biscuiti, covrigei depinde de compania de zbor, plus ca ai la alegere, suc, apa, vin, cafea si daca nu iti convine ce te servesc ei, poti comanda altceva de pe catalog gen ciocolata, cipsuri, whisky la 30 ml si alte nebunii la fel depinde de compania de zbor ce au in catalog si le platesti separat! cel mai important este sa nu iti iei tu mancare la bagajul de mana sau apa, nu treci cu ele de punctul de control ca o sa ti le arunce, la fel si obiectele, gen foarfeca, penseta, pila, parfumul si alte cosmetice trebuiesc bagate intr-o punguta resigilabila si parfumul sa fie de maxim 100ml!