| litere123 a întrebat:

Din acest mesaj "Anulare gratuită cu 14 zile înainte de sosire! Se va încasa prețul unei nopți în caz de anulare în cele 14 zile dinaintea sosirii." se înțelege: avansul dat va fi primit înapoi de la cazare, doar dacă anulez rezervarea până-n cele 14 zile? Sau dacă anulez rezervarea, banii dați nu vor mai fi transferați în cont, indiferent de dată?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să înțelegi așa.
Ai dat un avans.
Anulezi cu 14 zile înainte. Primești avansul tot înapoi.
Din ziua minus 14 până în ziua zero, anularea nu mai e gratuită.
Plătești o zi de cazare cu toate că nu te vei mai caza acolo, căci ai anulat. Deci vei primi înapoi avansul dar nu tot. Din el ți se va reține o zi de cazare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 14 zile inainte primesti avansul tot inapoi (daca ai dat un avans ca nu ne-ai zis)
daca sunt mai putin de 14 zile si anulezi atunci ti se vor lua/pastra banii echivalenti unei nopti de cazare.

| lpavel a răspuns:

Intrebare incompleta! Daca vrei un raspun spune toata povestea sa stim exact despre ce este vorba...