| Florin_Cristian_1994_wCAW a întrebat:

Din cate am inteles nu pot pleca in Romania din Italia pentru ca s-au schimbat legile. Daca stiti ceva concret sau aveti un link ceva spuneti-mi.
OFER FUNDA!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-au schimbat legile, asa ca poti pleca, bineinteles daca n-ai interdictie de iesire din tara sau de intrare in Italia.
Daca n-ai nici o interdictie si esti minor ai nevoie si de acordul ambilor parinti, exprimat printr-o declaratie notariala autentica si de un insotitor major.

| Violleta2022 a răspuns:

La ce legi te referi?
Ce varsta ai si de ce te temi?

| mihai69 a răspuns:

DIN Italia ÎN România poți pleca oricând și oricum, nu s-a schimbat absolut nimic.