| anonim_4396 a întrebat:

Cat m-ar costa o mini vacanta de 2-3 saptamani in Canada din aceste 2 optiuni:
1 Daca as sta pe la hoteluri?
2 Daca as sta la un prieten sau rudă?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pai... booking si afli cat costa hotelul
vola.ro si afli cat costa avionul
sixt/avis/hertz si afli cat costa masina
mancare pe zi nu cred ca trece de 30$ pe zi de persoana daca nu vrei sa incerci cine stie de friptane si bauturi scumpe

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O ruda departata a fost anul trecut acasa. Discutand, a afirmat ca, la ei viata (si preturile) sunt de 4-5 ori cat pe la noi. La acesta se mai adauga si transportul dus-intors.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce fel de hotel? 1 stea, 5 stele? Unde mananci la restaurant? Sau nu. Cu ce te deplasezi? Unde anume. Sunt atat de multe intrebari incat e prea complicat sa iti zica cineva. Biletul de avion 800-1000euro probabil in rest.

| Jackq1234 a răspuns (pentru suntserios):

Salut un ex. ar fi :
In or.Toronto
Cazare la un hotel de 3-4 stele
Deplasare cu transport public sau posibil chirie auto iarasi depinde ce oferte.
Sa manînc la un restaurant mai ieftin

| Bula a răspuns (pentru Jackq1234):

Pai... booking si afli cat costa hotelul
vola.ro si afli cat costa avionul
sixt/avis/hertz si afli cat costa masina
mancare pe zi nu cred ca trece de 30$ pe zi de persoana daca nu vrei sa incerci cine stie de friptane si bauturi scumpe

| johnnny123 a răspuns:

Daca 3 saptamani inseamna pentru tine o "mini" vacanta, inteleg ca nu prea ai un job.

Lasand asta la o parte, nu dai nici pe departe suficiente detalii pentru a se putea face o estimare. Nici macar pretul transportului nu se poate estima, pentru ca una este sa mergi in Montreal si alta este sa mergi in Vancouver (care este vreo 4500 km mai departe).

Cat despre cheltuielile de acolo, marja de eroare este si mai mare. Una este sa stai la o ruda care te tine cu casa si masa gratis, si alta este sa stai in hoteluri si sa mananci in restaurante.

Asadar, te ajuta cu ceva estimarea "intre 1500 si 10 000 de dolari"?