| Unicornys a întrebat:

Dorim sa vizitam Republica Moldova. Puteti da exemple de locuri turistice minunate si interesante?

Răspuns Câştigător
| CiungaCianga a răspuns:

Eu de exemplu iubesc Chisinaul, mereu cand plec mergem la: Andy's Pizza, McDonald's, Gradina Botanica, Muzeul National de arhiologie, de obicei fratele doreste eu nu iubesc muzeiele. Si la final plecam la Zoo.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la Chișinău - o să-ți ajungă!

| maxim789 a răspuns:

Si la Soroca, Cahul..si altele

| MagicForever a răspuns:

In Moldova sunt o multime de locuri minunate si interesante precum: Cetatea Soroca, Cricova, Manastirea Neamt, Saharna, Milestii Mici, Cetatea Tighina.

| Unicornys explică (pentru sierra1):

Ce anume pot vizita?

| PomeloItalyano a răspuns:

Congaz este cel mai mare sat din Europa. Vizitati-l

| sierra1 a răspuns (pentru Unicornys):

Uite ce a zis colegul ciunga

| Finlandia a răspuns:

Sunt originar din Moldova dar trăiesc în Piter. În fiecare an împreună cu familia o vizităm. Îți pot recomanda să vizitezi: Aleea Clasicilor, Arcul de Triumf, Mănăstirile Curchi, Căpriana, Neamț- în Chișinău. Staţiunea balneologică „Nufărul Alb"-Cahul, Castelul Manuc-Bei din Hâncești și anul acesta dorim să vizităm Castelul Mimi din Bulboaca. Credemă Moldova îți va plăcea și vei mai dori să o vizitezi.

| Wilson a răspuns:

Locuiesc în Bălți și puțini cunosc ce puteți vizita aici, dar nu este așa. Putem să ne mândrim cu Teatrul Național „Vasile Alecsandri", Clopotniţa Bisericii „Sfântul Nicolae" din Bălţi, Aleea Clasicilor Culturii Naţionale, Biserica Armenească din Bălți, Tancul sovietic din centrul orașului, Catedrala Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena, Monumentul feroviarilor „Locomotiva". Funda!