| Anonimuserr a întrebat:

Doua intrebari.

Noi de ce nu avem avioane de tip Airbus A380 sa fim si noi operatori ca Germania, Marea Britanie si Franta ( din Europa )?
Si a doua intrebare.
Cand vom avea si noi Avioane de tip Aribus A380?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care la noi salariu minim e de ~ 200E iar in Germania, Franta Anglia e 1700E

| OnuOnulică a răspuns:

1)Pentru că trăim în România.
2)Poate prin 2030-40...sau chiar niciodată.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Si cine sa le cumpere? si al doilea raspuns cine sa le cumpere?

| LTAA a răspuns:

Suntem în rRomânia, ce credeai?

| Danzell a răspuns:

Cand vom avea bani vom avea si noi A380.
2 cand vom avea fluxul de calatori ca in tarile de care zici tu.

3 operatori nu sunt tarile ci companiile aeriene gen lufthansa, austrian, british airlines, airfrance, SAS, etc.

4 A380 este avion de capacitate mare, facut pentru distante lungi.
Tarom nu are decat cateva curse in america si atat.
nu e rentabil. mai pune la asta si costurile de mentenanta si combustibilui.

5 tarom e pe minus de cativa ani buni.

| TheSmith a răspuns:

In tara asta sa nu te mire niciodata nimic.

| KDily a răspuns:

Pentru ca din seria saraciei si pentru ca romani.