Întrebare recomandată | 9eMMy3 a întrebat:

Drum Italia ( Torino ) - Romania ( Suceava ) cu masina. Conduc eu si tatal meu.
Drumul e lung si am nevoie de niste sugestii din partea voastra...
Eu o iau prin Slovenia - Ungaria si in Romania intru prin Oradea si tot asa.
Nu stiu cand sa plec, pentru ca ma gandeam sa fac Romania seara ca poate e mai putin trafic; as pleca din Italia ori joi seara ori vineri...

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Toata Italia pana la Trieste ai 550 km ->aproximativ 7 ore cu 2 opriri, de la Trieste pana la vama Romana ai 800 km pe care ii faci in 10 ore, pana acasa mai ai 450 km pe care ii faci in 7-8 ore. Deci, daca pleci vineri dimineata pe la 4.00 ajungi la vama Romana pe la 21 - 22.00 (seara) si dimineata esti acasa.

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cam 1800 km, din care cam 450 prin Romania, timp aproximativ 24 ore