| stanescuina a întrebat:

E periculos sa ma duc acum in Italia? Ca turist?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Cam da...mai asteapta daca vrei neaparat sa mergi in Italia.sau alege alta destinatie turistica

11 răspunsuri:
| somebody a răspuns:

Daca-ti faci pasaport unguresc nu cred ca e periculos... laughing

| Adry a răspuns:

De ce ar fi periculos? Atata timp de nu omori, furi, violezi sau vorbesti romana nu ai de ce sa te temi.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca esti brunet cred ca nu este momentul acum.
Mai asteapta pana se vor limpezi apele si apoi vei putea pleca.

mlm
| mlm a răspuns:

Pai de ce sa fie periculos, daca iti vezi de treaba ta e ok, nu are nimeni nimic cu oamenii cinstiti si linistiti, poti merge linistita, ai ce vedea.

| carmen_9743 a răspuns:

Periculos poate fi oriunde, pana la urma daca esti ursuz sau cu nasul pe sus. Eu oriunde ma duc imi fac prieteni si-mi spun ca aveau alta parere de romani si eu le spun ca nu toti suntem la fel, ce ei n-au si oameni rai si needucati. Depinde de tine. Mai sustin si ca sunt romanca si-i provoc sa ma cunoasca ca nu e normal sa judeci un popor intreg doar dupa niste cativa. Tine te asigur daca-i convingi prin comportament. Mereu am patit asa!

| Simon a răspuns:

Daca iti vezi de treaba ta nu vad de ce ar fi vreo problema...sau daca ai dubii... vorbeste in engleza tongue. Vacanta placuta!

carla
| carla a răspuns:

Asa zic si eu, daca nu ai un comportament rau, nu este nici o problema sa pleci, dar este adevarat ca spiritele sunt cam incinse. Eu, personal, as fi evitat Italia, de ce sa le bag lor bani in turism, asa nu suntem buni sa convietuim cu ei, dar asa le plac banii nostri.

| alexzender a răspuns:

Nu iti recomand sa te duci in Italia am un prieten are 18 ani si locuieste acolod e aproape 3 ani.straight facesi inca de cand a ajuns acolo mi-a zis ca nu are o parere prea buna despre ei.straight face acum cu toata povestea asta cu rromi si tiganiile lor si-au sos al iveala niste trasaturi.straight face sunt niste jigodii asta mi-a spus prietenul.straight face cata ura pot sa aiba in ei si cat de rasisiti pot sa fie .ceva nemaivazutstraight face odata ce strica localurile romanesti ataca romanii in plina strada .asta spune multe despre ei.straight face nu e drept nu logic e pur si simplu imoral sa critici o natiune intreaga pentru faptele a catorva rromi straight face adica romanii ii jefuiesc.violeaza/omoara pe ei...straight face e sub orice criticastraight face nu asa se face dreptate... cum sa faci dreptate tot prin crima, discriminare si violenta

| Denny a răspuns:

Eu am fost in Itralia si am stat un an da` m-am intors recent.Nu am patit nimic dar tratamentul italienilor lasa de dorit...

| ada a răspuns:

Eu acum o luna m-am intors din Italia. Te asigur ca nu e deloc periculos. Daca iti vezi de treaba ta nu are nimeni nimic cu tine.

| afrodita17 a răspuns:

Daca dai peste un anumit tip de romani...ar putea fi periculos.