| Diaaaana a întrebat:

Este adevarat ca britanicii sunt cu nasul pe sus? Vreau sa ma stabilesc in Anglia si am auzit ca nu prea le intri usor in gratii(strain fiind). Este adevart?

9 răspunsuri:
| Laya a răspuns:

Am fost cu scoala in Anglia (am mers la o scoala acolo) si sincer, englezii mi s-au parut foarte prietenosi.
Iti sar in ajutor, mai ales daca te vad mai "cald" si mai "neajutorat". Atat eu, cat si colegii mei, nu am avut probleme pe durata sederii noastre acolo.
Deci, tind sa cred ca totul depinde de tine. Daca tu esti dragut si prietenos cu ei, asa vor fi si ei. happy

| mixxjim a răspuns:

Nu sunt cu nasul pe sus, sunt doar distanti, si nu doar englezii, ci mai toti occidentalii. la o bere sau la un film e ok, insa nu prea o sa vezi ca te invita cineva la ei acasa oricat de prietenos s-ar arata in rest. cu atat mai mult cu cat avem si faima pe care o avem, din pacate. si evident ca si la ei exista invidii si altele de genul asta, li se pare ca prea multi emigranti le iau lor bunastarea, asa ca si de aici mai apar atitudini neprietenoase. depinde insa si ce statut ai pe aoclo, daca esti student sau turist sunt amabili ca esti temporar acolo, daca te duci sa le faci concurenta e altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti roman, nu prea intri usor in gratiile nimanui.
Dar sa nu ne incedem in stereotipuri, n-au cum sa fie toti cu nasul pe sus.

| SovietMarshalPeter a răspuns:

Eu cred ca da daca devi ca ei.

| TeamHellNo a răspuns:

Buna am fost timp de 3 ani in Anglia si nu toti erau cu nasul pe sus si fiind din Romania nu prea le intri pe sub gratii nimanui dar iar spun ca nu toti sunt cu nasul pe sus si o sa te acomodezi dar depinde si de regiunewinking

| Diaaaana explică (pentru TeamHellNo):

Imi poti spune te rog care e regiunea unde sunt mai "prietenosi"?laughing

| TeamHellNo a răspuns (pentru Diaaaana):

Pai regunea unde sunt mai ''prietenosi'' este acea regiune unde sunt mai multi romani numele nu il stiu exact dar informeaza-te!winking

| TeamHellNo a răspuns (pentru Diaaaana):

Eu am fost in New Castle!

Răspuns utilizator avertizat