| Camelia_Matei_1987 a întrebat:

Este adevărat ca plătești o taxa dacă greșești și nu scrii numele complet pe bilet de avion fiind cumparat online?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Domnia si prostia se plateste.
Mai ales daca nu stii sa-ti scrii nici numele corect, copiat de pe actul de identitate... tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

La companiile low cost orice modificare ulterioara a biletului cumparat costa

la companiile de linie acest lucru depinde de tipul de bilet luat

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai uitat un prenume, nu e nicio nenorocire, lasă-l așa.
Dacă ai scris numele / prenumele greșit... te taxează pentru corectare. Deși unii acceptă modificarea uneia sau a două litere gratuit, dacă nu se schimbă total numele prin acea modificare. Cere detalii de la transportatorul unde ai luat bilet, nu aici!

| JackR a răspuns:

Daca numele de pe bilet nu corespunde cu cel din actele de identitate, se face o corectie. La unele companii aeriene, asta costa (este interpretata ca schimbare de nume pentru rezervare).

| DelphhiN a răspuns:

Cred ca poti modifica online fara sa plătești, oricum si chiar daca plătesti este mai ieftin decat in aeroport