| SingleForOne a întrebat:

Este gratuit transportul pentru studentii care calatoresc, cu CFR, dintr-un judet in altul?

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Da, este, ai nevoie de legitimatia de student, buletin si biletul de tren pe care il iei de la gara...

* Nu poți lua cu carnetul.

* Chiar au planuri mari pe viitor: „Transportul elevilor care fac naveta va fi gratuit pe tot parcursul anului şcolar, iar transportul feroviar şi cu metroul, pentru elevi şi studenţi, va fi gratuit pe tot parcursul anului calendaristic, nu doar şcolar", a declarat Monica Anisie, minsitrul Educaţiei.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, cu buletinul și legitimația de student vizată pe anul universitar curent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trebuie sa ai carnetul de student stampilat la zi si sa rezervi la Gară.

| Mihaela2729 a răspuns:

Da. Din cate stiu, se prezinta controlorului legitimatia