| Maria_popa a întrebat:

Este periculos sa circuli noaptea prin Bulgaria?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

da este periculos atat ziua cat si noaptea.mai bine iti alegi alta destinatie.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ziua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu este periculos sa circuli (pr)in Bulgaria.
Asta depinde de marca masinii cu care circuli si de tara in care e inmatriculata.
Ideea e sa nu opresi masina, cand esti tras pe dreapta sa incetinesti, sa deschizi putin geamul, sa scoti o hartie de 10 euro si sa mergi mai departe.
Daca drumul e blocat (copaci cazuti, diverse obiecte mari) nu e indicat sa cobori din masina pentru a elibera drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar oare numai prin Bulgaria e periculos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.am fost anul trecut la mare acolo, si din cauza unui eveniment neplacut acasa, a trebuit sa plecam imediat. am plecat la 3 noaptea de acolo si nu am intalnit decat 2 masini pana la intarea in tara.eu cred ca sunt multe povesti. nu zic ca nu s-au intampalt diverse, dar oare la noi nu se intampla>? sau la Miami sau in L. A sau orice alt loc din lume? si doar noaptea, nu si ziua?
eu zic sa nu devenim panicarzi

| eugen42 a răspuns:

Drumurile sunt mult mai bune ca la noi, sunt semnalizate, liniile de marcaj se vad mult mai bine, carute nu sunt aproape deloc, strazile nu prea trec prin sate. Au si mai multe autostrazi decat noi asa ca daca pleci vineri dupa-masa de la Bucuresti si vrei sa ajungi la Varna pana se intuneca esti pe autostrada unde e foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu

| anca_voda a răspuns:

Nu. Daca te gandesti la hoti, nu mai este cum era in anii 90 cand puteai fi jefuit sau batut.

| bogdan_chirita a răspuns:

Politistii sunt tot la fel. Pun noaptea radare, stau ascunsi prin tufisuri si mai incolo te iau. Cum sa le spui ca e ilegal daca nu le cunosti limba si oricum nu conteaza ca au niste radare ca niste pistolase de jucarie. Cred ca daca le lovesti de doua ori de bord arata ca ai circulat cu 500km/h.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca nu esti major primesti si amenda.Ai nevoie de un tutore in lipsa parintilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este periculos doar noaptea ca ziua sunt oamnei e lumina dar eu cand am foat cu copiii mei si sotul au iesit in cale cu cutite si sabi sunt foarte agresivi daca va duceti ziua nu patiti nimic si nu il asculta pe mike ziua este foarte bine daca mergi cu masina.