| anonim_4396 a întrebat:

Este voie cu tigari in avion? Daca da, in bagajul de cala sau de mana?

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

In ambele doar ca in cel de mana nu poti avea mai mult de un cartus/10pachete. In bagajul de cala poti baga si mai multe mai ales daca le desfaci nu ti le numara nimeni. Pe vremea cand fumam (si fumam mult) luam un cartus la mana si unul la cala. Cei care le controleaza pe cele de mana nu stiu ca ai pus unul si la cala iar cei care vad ce-i in cele de cala nu stiu ca ai luat si in cel de mana big grinwinking

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, e voie in ambele bagaje.

| einsteinchen a răspuns:

Da, este voie in ambele tipuri de bagaje insa cumulat sa nu depasesti cantitatea maxima admisa de Vama: 1 cartus (10 pachete sau 200 tigarete), daca imi aduc bine aminte.

| Radu284 a răspuns (pentru einsteinchen):

Nu ca s-ar uita la vama happy

| sweetgirl68 a răspuns:

Din cate stiu eu ai voie doar in bagajul de cala

| stef789 a răspuns:

Normal ca este voie atata timp cat nu fumezi si nu conteaza in care bagaj se afla