| PedoBarbie a întrebat:

Eşti singur în deşert şi ai la tine doar o sticlă de apă. Ce faci?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bei din ea cate putin.Sau iti inmoi doar buzele.

| raduradu2014 a răspuns:

Suni la 112 sau 911 acum ai semnal mai bun in desert decat in Romania si dai coordonate gpshappy

| raresandrey a răspuns:

O bei pe toata apoi aplici tehnici de supravietuire invatate de pe National Geographic cu Bear Grylls.

| Kristi_Poparad_1998 a răspuns:

Bei apa si dupa mori happy

| Helyos a răspuns:

Pai ca sa pastrezi apa cat mai mult timp poti umezi o bucata din haina iar cand iti este sete sa o bagi in gura. Daca supravietuiesti pana cand se intuneca ai noroc, pentru ca poti sa te orientezi dupa stele.
P.S.Nu uita ca in desert chiar daca ziua sunt +50*C noaptea pot sa scada pana la -50.

| Bøøgey a răspuns:

Imi beau pisatul si pastrez apa.

| pietrean a răspuns (pentru darrio2007):

Aceasta pustoaica,parca tine cu tot dinadinsul,sa-si bata joc de noi! Si,sunt unii, care ii iau in serios intrebarile.
Puteti sa-i vedeti intrebarile, postate.Ea motiveaza ca sunt postate la categoria "Amuzante".Dar aici, este alta categorie!
Cred ca astfel de personaje, nu ar trebui incurajate.Admina,m-a sfatuit, sa fie raportate, drept "caracter irelevant".Si asa cred ca este corect!

| PedoBarbie explică (pentru pietrean):

Dar ce are această întrebare? E serioasă.

| Peaches a răspuns:

Ce naiba cauti singur in desert?

| corolav a răspuns:

Întrebarea este tare anapoda formulată.
Nu explică tot ce ar trebui să îndreptă țească un răspuns.

| darrio2007 a răspuns (pentru Peaches):

Poate a plecat la plaja.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru pietrean):

Corect,si asfel de intrebari primesc multe raspunsuri 1Si incurajata posteza in continuare intrebari, care nu au legatura cu specificul sitului!
Dar ganduti-va ca asfel de intrebari vin partea unui copil plictisit la care scoala nu este o prioritate

| PedoBarbie explică (pentru Fatamuntilor):

Nu mai spune.

| pietrean a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dupa cum vezi in raspunsul dat tie, este un copil "plictisit de scoala" dar impertinent!
Asa ca, poate ii "ajutam" sa le vina putin mintea la cap, atragandu-le atentia, s-au ignorand astfel de intrebari.

| PedoBarbie explică (pentru pietrean):

Fă diferenţa dintre s-au şi sau!

| pietrean a răspuns (pentru PedoBarbie):

Cand se scrie "S-au":atunci cand "au" face parte dintr-o actiune.
Cand se scrie "SAU":atunci cand este folosit ca echivalentul lui "ORI", cand exprima posesia.

| pietrean a răspuns (pentru PedoBarbie):

Ai avut destul timp, ca sa studiezi gramatica limbii romane, dar ai preferat sa postezi aceleasi intrebari si raspunsuri copilaresti(asta ca sa vorbesc politicos!).Dar iti mai acord timp, nu mult, ca nu mai am rabdare cu tine!

| PedoBarbie explică (pentru pietrean):

Cine eşti tu să-mi acorzi timp?

| pietrean a răspuns (pentru PedoBarbie):

Faptul,ca nu-ti place deloc scoala(asta se vede),mai esti si impertinenta.Dar imi ceri prietenia! Copiilor inculti si needucati,le-o refuz!
Studiaza limba romana, gramatica, dar si celelate materii, ca o sa-ti prinda bine in viata, ca sa nu rada oamenii de tine si de cultura ta sterila.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Măcar să fie singură... în deșert!
Pa, pa.