| Sk1p3er a întrebat:

Exista in statiunea SangeOrz Bai bazine cu apa termala? As dori cateva detalii despre locurile ce pot fii vizitate in SangeOrz Bai.

3 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Nu exista. Sunt decat izvoare cu ape de baut pentru diverse afectiuni.
Statiunea este foarte mica, plina de unguri si plictisitoare. Sunt 2 hoteluri, un parculet, 2-3 terase/restaurante si niste dealuri pe care poti face plaja(daca este calda afara).
Insa, cativa km mai departe este Poiana Zanelor, unde este absolut superb, si ceva si mai departe este Cimitirul Vesel.
Sper ca te-am ajutat.
Numai bine!

| cioca99 a răspuns:

Stiu ca exista o baza de tratament, un hotel de 1000 camere, destinata persoanelor care sufera de ceva.Nu exista apa termala,numai ape minerale. daca mergi acolo poti sa vizitezi prin imprejurimi.M-tii Rodnei,partie la valea blaznei, valea vinului, poiana zanelor cu bazine cu apa calda. etc. sper ca te-am ajutat

| cioca99 a răspuns:

Exista apa termala daca vrei sa stii.S-a descoperit insa nu s-a exploatat niciodata.