| Tabita_Fratila_1966 a întrebat:

Exista o plaja privata pentru familii, care interzice topless-ul? Va rog raspundeti daca vedeti postarea asta.

16 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

M-am nascut si locuiesc pe litoral, insa niciodata nu am auzit de asa ceva. Nu exista.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu exceptia plajelor de la Portita si 1 Mai, unde se face nudism, puteti merge la orice plaja doriti. Topless-ul este o alegere personala pe plaja, nu este interzis prin lege!
Posibil sa gasiti plaje private prin statiuni, dar nici acolo nu va garanteaza nimeni ca nu se face topless.
La Statiunea Lacul Sarat din Braila, de exemplu, vin familisti sau cupluri de batrani pentru tratament si majoritatea femeilor in varsta, isi dau sutienul jos si se expun cu sanii goi.
Cum nu exista lege pentru topless, ramane sa va tineti sotul legat la ochi, sau sa-l lasati acasa!happy

O alta varianta este sa mergeti la munte doar!

Singurele locuri de pe glob unde este interzis topless-ul si nudismul, sunt in tarile arabe! Dar atentie, acolo nu se accepta nici fuste scurte si observ ca dvs va cam plac.

| Tabita_Fratila_1966 explică (pentru Violleta2022):

E vorba de plaja nu altceva... daca doriti mai multe informatii sa stiti ca nu o sa vezi in afara tarii ma refer in occident - nu este permis toples pe plaja mai ales in America unde primesti o amenda foarte mare ...in Europa in Franta,Spania, Insulele Canare, Germania, etc nu o sa intalnesti, oricum multumesc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tabita_Fratila_1966):

Cred ca pot sa va contrazic in anumite privinte: in Germania se face topless, cumnatii mei traind multi ani acolo, confirma asta, mia mult, chiar cumnata mea il practica acolo cu grupul lor de prieteni.
In Australia se face topless, locuiesc aici de foarte multi ani si confirm asta, am vazut cu ochii mei asta pe unele plaje!
In America se face topless, am rude care au confirmat asta, asa ca, nu prea stiti realitatea netraind prin occident!
Nu inteleg totusi de ce va cramponati de a nu merge pe o plaja unde este posibil sa intalniti si fete care stau topless, de ce va oripileaza gandul asta?
In fond, este decizia lor si daca nu va place, nu trebuie decat sa intoarceti capul sau sa va mutati presul ceva mai departe.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate nu-i da voie rabi...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tabita_Fratila_1966):

Am gasit pentru dvs. siteuri cu plaje unde se face topless si nudism in America, Europa si peste tot pe glob, chiar Germania, franta, Spania, asta ca sa va dovedesc cat de putin stiti si cat de departe sunteti de adevar!

http://www.cheapflights.com/news/best-topless-and-naked-beaches-in-the-us/
http://www.travelersdigest.com/......ed-states/

Si aici, plaje de nudisti si topless in Europa (franta, Germania, etc)
http://gogermany.about.com/......ermany.htm
https://www.thrillist.com/......-in-europe

Iar aici aveti o lista cu 45 de tari europene care au plae cu nudisti:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_social_nudity_places_in_Europe

| Tabita_Fratila_1966 explică (pentru Violleta2022):

Dumneavoastra ati uitat intrebarea? Exista o plaja privata pentru familii, care interzice topless-ul?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Doar un obsedat sexual ar vrea interzicerea topless-ului.
Astia vad sani si cand se uita la fructe la piata.
In Siria baloanele sunt interzise deoarece idiotii isi imagineaza sani.

| wolfshadow9996 a răspuns:

Nu există aşa ceva, doamnă! Vă asigur că copiii sunt sătui de sâni pentru că sunt pline rețelele de socializare dar şi pentru că există Google. Eu zic că sunteți puțin cam prea protectivă. happy

| Tabita_Fratila_1966 explică (pentru wolfshadow9996):

E vorba de decență.

| wolfshadow9996 a răspuns (pentru Tabita_Fratila_1966):

La urma urmei... sunt decât sâni! Adică este o parte a corpului uman despre care dacă nu mă înșel se și studiază în clasa a VII-a la gimnaziu. Cât timp nu se face nude eu zic că este ok. big grin

| Tabita_Fratila_1966 explică:

Nu am spus ca nu sunt în occident plaje toples dar private, doamna Greta nu mai insistati cu dovezi (auzite). Mulțumesc.

| cristicretu a răspuns:

Dacă alegeți o plaja mai mica sunt toate șansele sa nu vedeți pe nimeni făcând toples, dar unde sunt plaje mai mari cu un număr mare de turiști va garantez ca nu se poate sa nu vedeți sau sa interzică cineva asta. Spre exemplu în Grecia sunt niște plaje superbe și aveți șansă să nu vedeți femei făcând toples, dar nu garantez