| arvamircea a întrebat:

Exista papagali albastri? Ca cei din "Rio movie". Am cautat pe net dar cei pe care i-am gasit erau albastri dar aveau pete galbene la cioc si la achi. Deci exista papagali complet albastri?

5 răspunsuri:
| Sketch2 a răspuns:

Da, da exista.

| Elenuca3567 a răspuns:

Da, exista. Papagaluii din filmul Rio sunt papagal Macaw Spix. Dar poti gasi si papagali mai mici si albastri precum perusii (eu am avut unul albastru), Marele Alexander sau Micul Alexander. Culorile lor difera, pot fi verzi, albastri, galbeni etc.

| iolkop a răspuns:

Exista din specia agapornis, complet albastru.

| crisfireyes80 a răspuns:

Am vazut eu unul cu ciocul albastru

| arvamircea explică (pentru crisfireyes80):

Bine cand am zis complet albastru nu m-am referit si la cioc.