| Faranume242424 a întrebat:

Explicați-mi cum se face check in online, la wizz, Ryanair. E gratuit? Ce bagaje am incluse gratuit? Dacă cumpar un bilet pentru Dubai cu wizz, am acea taxa de 150€ inclusă in biletul de avion,?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi cum să se facă?!? Intri pe pagina lor de internet, apoi faci clic pe link-ul de check-in și aplici pașii care urmează. La toate companiile este gratuit; achiți un tarif doar dacă vrei să-l faci mai din timp decât ăla gratuit, sau dacă vrei să alegi un (alt) loc decât cel atribuit automat de către sistem. Sau alte „bonus"-uri (gen priority boarding etc.)

| Laura1702 a răspuns:

Am fost cu Wizz pana in Italia iar check in ul l am făcut online (gratis) iar bagajul inclus e cel mai mic, cel de mâna (nu mai țin minte exact mărimile, le găsești pe site ul lor). Dar pe lângă asta, faci și ckeck in acolo orice ar fi. Totul trebuie verificat. Dar e gratis.