| LionelJosh a întrebat:

FUNDA! E vreo problema daca buletinul imi expira mai devreme de 6 luni in cazul in care zbor spre Londra saptamana viitoare (Londra fiind inca membre UE)? Nu se aplica regula de la pasapoarte, nu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema sa pleci, doar ca va trebui sa te inapoiezi inainte de expirare, ca sa nu mai trebuiasca sa te duci la Ambasada ori la un Consulat pentru a obtine titlu de calatorie.

| anonimg a răspuns:

Ca sa te intorci cu el expirat, poti; dar nu poti pleca cu el expirat.
Recomandat este sa il schimbi mai inainte sa expire, chiar daca va expira peste 2 ani; pentru ca se poate sa il schimbi mai inainte de data exiprarii.