| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Eu locuiesc in Iasi si prietena mea este in vacanta (ROMA)Italia... ea are cartela Orange si eu la fel. Daca ii trimit mesaj il primeste? fac costuri suplimentare nu? Trebuie sa activez ceva? am abonament. Si ea la fel. Mi.a trimis mesaj si i.am raspuns... nu am primit nimic de la Orange.

Scuzati.mi neștiința iarăsi sad sad sad

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Trebuia sa fi primit mesajul de la tine din Romania la Italia, astfel trebuie activat serviciul ROAMING (apel/mesaje)! Ea are cartela Orange si la incarcarea cartelei trebuiesc activate anumite optiuni!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar cei de la Orange te pot ajuta cu raspuns calificat. Mergi la ei si intreaba i.

| mihai69 a răspuns:

Pe tine te costă fix cât te costa și până acum. Pe ea o s-o coste dacă răspunde la apel (foarte puțin) sau dacă te sună. SMS-urile primite de ea sunt gratis.
Ea trebuie să aibă roaming-ul activat, tu nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca ai mesaje internationale in planul abonamentului nu costa nimic, daca nu ai, atunci costul e de 0.02 euro/ mesaj.

| PorculPerversAtacator97 a răspuns:

Pai nu costa nimic