| Mebutterfly a întrebat:

Heey. Visul meu este sa merg in Los Angeles si sa vizitez Hollywoodul. Stiti de ce am nevoie ca sa merg, in special actele necesare. Am gasit o oferta buna la avion... totul depinde de actele necesarehappy multumesc anticipat! As vrea sa imi fac o idee.

Răspuns Câştigător
| Darria a răspuns:

IN PRINCIPIU? nu, SIGUR iti trebuie viza. Si nu poti sa iesi cu buletinul, pentru ca USA e in afara UE, iar viza cu poza se aplica pe pasaportul care trebuie sa fie valabil cel putin 6 luni de la data plecarii in State. Pentru Pasaport trebuie sa mergi ori la sectia din Amzei ori cea din Pipera[Pentru cei din Bucuresti]. Pentru Viza trebuie sa mergi la Ambasada SUA[In spatele Intercontinentalului], unde vei fi programata la un interviu de care ei au nevoie ca sa se asigure ca nu vrei sa imigrezi ilegal acolo. Aaah si nu uita, America si mai ales California este un stat foarte scump...

4 răspunsuri:
| amrm a răspuns:

In principal iti trebuie viza. Pentru a o obtine trebuie sa dai un interviu in Bucuresti, numai sa ai grija ce raspunsuri dai ca nu dau viza oricui.

| mona a răspuns:

Intreba la ambasada americana de actele necesare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca doar de buletin. daca esti minor/a trebuie sa fii insotit/a de un adult si trebuie sa faci o gramada de acte