| vladdinu a întrebat:

Hei! Am o problema urgenta. Maine plec la munte si am nevoie de un program GPS pentru android, dar care sa nu necesite internet. Daca stiti un asemenea program, va rog sa mi-l spuneti!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai eu folosesc 3 softuri pentru GPS pe android cu harti offline: igo, navigon si sygic. din pacate toate 3 sunt shareware.

| vladdinu explică (pentru al3xander):

Am incercat cu navigon si sygic. Le-am facut o proba sa vad daca functioneaza fara net. Sygic imi spune "Asteapta semnalul valid", iar navigon "momentan niciun semnal GPS nu este disponibil. Navigatia porneste automat atunci cand receptia GPS este suficient de buna." si navigon imi spune asta de fiecare data. Ce ar trebui sa fac?

| al3xander a răspuns (pentru vladdinu):

Pai in primul rand ce device cu android ai? trebuie sa ai GPS pe el (ma refer la hardware), daca nu ai GPS atunci nu ai ce face.

| vladdinu explică (pentru al3xander):

Am ZTE Grand X In. Are GPS pe el.

| al3xander a răspuns (pentru vladdinu):

Da intr-adevar are GPS. iti recomand sa incerci sa vezi cu programul asta https://play.google.com/......ps/details daca iti gaseste satelitii si locatia. vezi ca in casa GPS-ul nu are semnal bun asa ca pentru test iti recomand sa iesi pe undeva afara in camp deschis.

| vladdinu explică (pentru al3xander):

Iti multumesc mult pentru ajutor!

| al3xander a răspuns (pentru vladdinu):

Pentru nimic, numai bine!

9 răspunsuri:
| georgyanna22 a răspuns:

Un telefon cu android are obligatoriu GSP.cautal pe la setari sau da la notificari si sus iti da sa activezi blutoth GSP volumul pe silentios si mai multe ai acolo. FUNDA.

| al3xander a răspuns (pentru georgyanna22):

Prietena ce tot spui acolo? nu toate telefoanele cu android au si GPS. sunt si unele device-uri cu android care folosesc in paralel si GPS si GLONASS (un sistem de localizare rusesc ca GPS-ul american doar ca este de acuratete mai mare).

| dulcica480 a răspuns:

Google play