| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am si eu o intrebare : Daca am cumparat un bilet la un hotel si sunt incluse mesele, te auto-servesti sau iti aduc ei ce au in meniul zilei respective?

4 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Buna! Iti aduc ei ce au in meniul zilei respective.Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de hotel, in general micul dejun e bufet restul ce au in meniu

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Unde sa-ti aduca meniul? In camera de hotel, sau ce?
Depinde unde anume ai rezervarea care, in cazul tau, se numeste all-inclusive. In Bulgaria, de pilda, te duci la restaurantul hotelului si iti alegi dintre multele feluri de mancare ce si cat vrei. Un fel de autoservire-bufet suedez. La noi, nu stiu sa existe sistemul asta all-inclusive dar, daca exista, presimt ca te duci tot la restaurantul hotelului si esti servit automat cu meniul zilei, fara a avea posibilitatea sa alegi.
La sistemul all-inclusive din Bulgaria, imi amintesc ca erau atatea posibilitati de alegere ca te saturai doar uitandu-te. La micul dejun, de pilda, daca ai fi luat numai cate o singura felie/portie din tot ce era acolo, nu-ti mai trebuia mancare toata ziua; te saturai din prima.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Meniul zilei