| Adella95 a întrebat:

Hei as vrea sa stiu cati km sunt de la darmanesti jud Bacau pana la Savarsin jud. Arad. multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RCristofor a răspuns:

Hei saluy Adella, se pare ca suntem vecini, bine... eu din Bacau.

Distanta este de 443 de kilometri, iar timpul parcurs cu o medie a vitezei de 66 km/h ar inseamna 6 h si 41 de minute. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda te rog.

5 răspunsuri:
| wj a răspuns:

475 km - cu masina happy

| gago a răspuns:

483 de km draguto >big grin

| DeKoniec a răspuns:

450 km. Succes!

| Cameliad01 a răspuns:

Http://www.1lastminute.ro/Calculator-Distante/Europa.aspx

443 km, aproximativ 6 ore si 40 de minute.
Poti intra sa verifici si tu. Drum bun!

| PurceluAtomic a răspuns (pentru RCristofor):

N-ai cum sa mergi cu 66 km/h... In Romania, media pe sosele este de 50 km/h (in conditiile in care o arzi pe unde se poate)
In comune nu ai cum sa alergi (ca sunt radare) iar majoritatea drumurilor sunt in lucru, si stai cu zecile de minute la semafoare improvizate...