| Shane a întrebat:

Hei. Cat ar costa o excursie in Paris pentru 2 persoane cu biletu de avion inclus in pret? O excursie de cateva zile ( 4-5 sau 7 )
As vrea sa stiu un pret aproximativ
Funda
ps. fara site-uri

3 răspunsuri:
| Katczinsky a răspuns:

Intre 500 si 1000 euro. Depinde ce vizitezi si ce-ti cumperi de acolo. Cazarea si avionul pana acolo costa pana in 400-500. Desigur, rezervarile din iarna iti aduc astfel de preturi. Cheers!

| lizucalisuca a răspuns:

Daca luati biletele de avion din timp de la companii low-cost (wizzair/blueair) puteti plati in jur de 150-200E pe avion. Daca rezervati hotelul pe booking.com gasiti hoteluri putin mai departe de centru pe la 200E/5 nopti. La astea se mai adauga transferul cu shuttle-ul la si de la aeroport inca vreo 60 de euro. Deci cu aprox. 500E puteti sta 5 nopti. Distractie placuta!

| taviyamato a răspuns:

Ciao, eu sunt analist in turism. O astfel de excursie va costa in jur de 500 sau 600 de euro. Daca va cumparati bilete de avion din timp, adica cu 2 sau 3 luni inainte, puteti sa scoateti transportul undeva la 160 de euro amandoi.