| cristisoru09 a întrebat:

Hei, ce se intampla daca am facut rezervare online si nu mai vreau sa platesc taxa de anulare in caz ca nu ma duc?

Cand am facut rezervarea nu am introdus nici un card de credit, doar numele meu si numarul de telefon.

Este vreo modalitate prin care ma poate "forta" hotelul respectiv sa le platesc?

4 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Pai nu are cum sa fie cu taxa de anulare daca nu ai bagat cardul.
ma gandesc ca e vorba de booking.
Eu am anulat din timp o rezervare pe luna viitoare si am facut la alt hotel. Fara nicio problema.

| cristisoru09 explică (pentru sorinake):

Pai m-a lasat sa fac rezervarea pe Booking.com fara sa am cont sau fara sa bag vreun card de credit.
Nici nu am un card de credit al meu daca vine vorba.

| sorinake a răspuns (pentru cristisoru09):

Pai atunci nu au ce sa iti debiteze astfel ca poti anula fara probleme.

Ai incercat sa anulezi si iti spune ceva de o penalitate?

| cristisoru09 explică (pentru sorinake):

Nu merge cu anularea, ca ma pune sa platesc suma de anulare, dar nu imi fac probleme, ca nu am bagat nici un catd de credit. Mersi de raspuns oricum happy