| anonim_4396 a întrebat:

Hei, dragilor! Pentru o vacanta de 4 zile in Istanbul, in care ai cazarea, transportul si micul dejun asigurat, cam cati bani ar trebui sa ai la tine? Sunt cunoscatori? Cel mai putin cat, un buget limita?! Multumesc mult!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acuma numai tu stii ce vrei sa faci acolo.
Te poti descurca cu 10 euro pe zi sau cu 200 euro pe zi.
Ca in Istanbul gasesti mancare ieftina pe toate strazile, daca nu vrei la restaurate de fite, plimbari cu barca sau taxiul

| haileewatson a răspuns:

Depinde ce activitati faci. Eu mi-as bugeta €200

| Utilizatoare123 a răspuns:

Depinde. Cauta si tu cele mai ieftine zboruri dus-intors. Apoi cazare pentru, undeva la hostel, cel mai ieftin. Dar e si un pericol, ca sunt fel si fel de ciudati si dormiti cate 4-6 in camera. Poti alege cel mai ieftin hotel. Apoi atractii turistice, poti cauta dinainte atractiile, cauti pretul per intrare si faci un calcul. Apoi pentru gustari de luat pe drum, faci tu un pret aproximativ. Daca vrei sa mergi strict pentru a vizita orasul, poti cumpara de la magazin mancare ambalata, chestii usoare si nu mai mananci in oras zilnic. O iesire-doua la restaurant -> calculezi tu, cauta preturi, meniuri din istanbul. Ceva bani pentru suveniruri daca vrei. Cam atat.

| minime3 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Eu m-am referit in afara de cazare, transport si mic dejun... poate n-ati inteles intrebarea, dar merci oricum!

| Nicusor1975 a răspuns:

Am schimbat 400 de lire sterline si am luat 9000 de lire turcesti, o saptamana in Antalya ..au si ramas bani la intoarcere.)), acum tu stiii..cat cheltui.