| cumdc a întrebat:

Hei ma poate ajuta si pe mine cineva vineri plec in Spania cu avionu si ajung la 9 dimineata acolo si trebuie sa astep in aeroport pana la 9 seara pana vine unchiumeo de la servici imi este permis sa stau atatea ore in aeroport.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu iei un avion care ajunge seara mai aproape de ora cand vine unchiul sa te ia?
Ai 18 ani impliniti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa stai cat vrei in aeroport... sunt sute de mii de oameni care asteapta zilnic in aerpoarte

| mihai69 a răspuns:

Poți sta și o săptămână acolo, nu te-ntreabă nimeni.
Dar de ce să pierzi vremea și nu iei tu frumușel un tren să mergi acolo unde stă unchiul tău?!?

| Samariteanul a răspuns:

Daca aeroportul este deschid in acest interval de ore da, iti este permis.Totusi,daca o sa atragi atentia politie o sa te intrebe daca te-ai pierdut de ai tai sau daca te-ai ratacit si de ce stai atat de mult acolo.Invata ceva spaniola, cateva fraze acolo si documenteaza-te putin despre oras.Te va ajuta

| cumdc explică (pentru Samariteanul):

As putea sa folosesc google translate sau sa il sun pe unchiumeo in caz de politie sa ii explice el?

| Samariteanul a răspuns (pentru cumdc):

Ambele variante sunt bune, insa daca unchiul tau nu-ti raspunde foloseste google translate. Oricum ar fi sa nu ti se descarce telefonul.E cel mai important lucru.