| Vanilliaaa a întrebat:

Hei, TPU.
A fost cineva de-aici in Turcia? Mai exact la hotelul Fantasia de Luxe din Kusadasi? Daca da, cum a fost? Ma intereseaza atat detaliile (camerele, piscinele, mancarea, etc ) cat si propriile pareri (daca v-a placut, daca v-ati mai intoarce, daca merita cinci stele, etc). Multumesc anticipat.
O seara placuta kiss.

Răspuns Câştigător
| Nobody_1210 a răspuns:

Hey, am fost acum 2 ani in Kusadasi la hotelul Fantasia de Luxe si m-as reintoarce cu placere. Totul a fost super si hotelul deasemenea.Serviciile au fost excelente, personalul foarte amabil. Orasul este si el frumos cu multe restaurante, magazine, locuri de joaca etc.

Facilitati hotel: restaurante, bar, bar la piscina, piscina interioara si exterioara, piscina pentru copii, loc de joaca pentru copii, sala de jocuri, sauna, salon tv, jacuzzi, masaj, fitness, ping-pong, biliard, tenis.

Facilitati camere: baie, aer conditionat, tv, telefon, mini-bar, balcon

1 răspuns:
| Genesis29 a răspuns:

Am fost in turcia, in kusadasi de 2 ori. O data la un hotel de 3 stele si alta data la unul de 4 stele. Daca e de 5 stele te asigur ca nu vei regreta. La cel de 4 stele iti faceau toate poftele, era o gramada de mancare, conditii super si personal de nota 10.
Iti recomnd sa te duci acolo, dar cu autocarul sau avionul. Eu am mers o data cu autocarul si o data cu masina. Cu masina, prin bulgaria, nopatea te simteai intr-un film de groaza. Prin munti zici ca mai ai putin si cazi, iar cu autocarul stai bine mersi si cel care conduce isi face treaba bine.
Plaja este minunata, dar cam ingusta. Pe faleza sunt o gramada de magazine cu bijuterii si tot felul de alte chestii.
In concluzie kusadasi este o statiune super, pentru romani. Acolo in unele hotele sunt destui de multi romani(a doua oara 60% erau romani, hotel cu 300-400 camere), mai sunt turci care stiu cateva cuvinte in romana cum ar fi mamaliga, sarmla, hagi si am patit-o sa-mi zica unu "Mancatear purecii". Iti recomnd aceasta statiune din tot suflteul. Numai bine.

Edit: M-am uitat si eu acum putin pe google si iti spun ca isi merita cele 5 stele. Are piscina mare si camerele primitoare. Cred ca ai facut o alegre perfecta.