| zubby05 a întrebat:

A fost cineva de pe aici la Londra? Cum este acolo am planuri sa ma mut acolo in 3 ani... Presupun ca este superlove struck

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Eu am fost in Londra de 2 ori in iarna si in vara cand am stat 2 luni.
Pai in principiu mi-a placut foarte mult, mai ales oamenii care sunt foarte amabili, te respecta chiar daca esti maturator pe strada si nimeni nu se uita urat la tine daca esti gras/slab, etc, sunt foarte noncorfomisti.
Nu prea am fost sa vizitez muzee, am fost la vad Big Ben-ul, Ochii Londrei, atractii din astea turistice.
Am stat la prietenul meu ca el s-a mutat acolo cu familia lui si eu dupa ce termin liceul, am 18 ani, o sa ma duc sa fac facultatea acolo. Adica, o sa invat sa iau BAC-ul cu o medie peste 8.50 si ei ar trebui sa ma accepte. Inca nu m-am hotarat de profil oscilez intre banking&finance si computer science, eu avand profilul de mate-info la liceu.
Asa continuand cu Londra, vremea este ingrozitoare! Eu obisnuita cu 30 de grade vara, in doar 1 saptamana din alea 2 luni iunie-iulie-august, a fost vara propriu zisa cu temperaturi peste 25 de grade. In rest... 15-20 grade, ploaie o data la 2 zile...
Din punct de vedere al cladirilor, arhitectura e superba! Uita-te si tu pe net la poze, daca nu ai facut-o inca.
Daca vrei sa faci facultatea acolo pot sa te ajut cu detaliile.
Deci, Londra e superba, chiar merita vizitata, apropo sunt foarte multi romani acolo!
De abia astept sa ma mut acolo impreuna cu prietenul meu

8 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Am trecut prin Londra nu mi s-a părut aşa impresionant, singurul loc care mi-a plăcut a fost şi este Frankfurt pe mein, un mare oraş frumos, şi în general toată Germania este frumoasă, Berlinul nu m-a impresionat dar Frankfurt nu mai spun, fiecăruia ce-i place până la urmă este viitorul tău şi viaţa ta.
O seară plăcută!

| DdoarEuuu a răspuns:

Ma iei si pe mine cu tinelaughing)!?

| zubby05 explică (pentru RandomGirl):

Pai de asta am intrebat, din cauza facultatii, nu am mai mentionat in intrebare deoarece nu am crezut ca este cineva pe aici care vrea sa faca o facultate acolo, eu acum sunt in clasa a10a si invat englaza, ma straduiesc sa o invat foarte bine, am profil de stiinte sociale, cam ce facultate as putea urma in Londra, vreau sa o urmez acolo dar nu am pe nimeni mai apropiat care sa imi detalieze asta. tu ce o sa faci poti te rog eu mult sa imi dai mai multe detalii? Chiar vreau sa fac acolo facultatea:* te pup

| zubby05 explică (pentru DdoarEuuu):

Cum sa nu laughing chiar am nevoie de companie din moment ce o sa plec singura.

| DdoarEuuu a răspuns (pentru zubby05):

Sa nu eziti sa ma suni laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns:

E frumos in toata Anglia, nu numai in Londra, daca faci abstractie de vreme.

| zubby05 explică (pentru DdoarEuuu):

Nu am nr taulaughing dar oricum mai este destull de mult timpwinking

| RandomGirl a răspuns (pentru zubby05):

Pai eu ti-am zis ca am de ales mai mult dintre profilele de mate si/sau info.
Stiinte sociale... pai la ce dai BAC-ul? Nu prea stiu sincer cu se se mananca astea... economie?
Eu o sa aplic la University of Essex, din cauza ca si prietenul meu tot acolo ar vrea sa aplice si el sta prin zona aia, langa Colchester.
Asta e site-ul universitatii http://www.essex.ac.uk/, te duci la "Find a course" si sunt foarte multe optiuni pe acolo. Intri pe ce crezi tu ca iti doresti sa urmezi sau ce ai putea sa faci datorita profilului clasei la care esti. La fiecare profil iti arata ce entry requirements trebuie sa ai, in general de la 28-30 de puncte IB(International Baccalaureate) se cere, asta insemnand 7, 9 - 8.4 in sus. In plus ai nevoie de IELTS 6.0 sau TOEFL, Cambridge care sa echivaleze cunostintele de limba engleza. Sunt multe de discutat...
Adauga-ma pe mess ximy4you@yahoo sa mai vorbim.