| Sindy02Marty a întrebat:

Hei,TPU! Am si eu o intrebare:
Parintii mei mi-au promis ca ma duc oriunde in lume daca fac mancare si toate treburile casei timp de o saptamana.Eu inca nu m-am decis unde vreau sa ma duc, dar am niste alegeri:Italia, New York sau Bulgaria.Va rog spuneti-mi parerea voastra despre tara preferata dintre cele spuse de mine.Si de ce ar trebui sa ma duc in acel loc.
As fi recunoascatoare daca m-ati ajuta cu problema asta.
In plus dau si voturi si funda!

Răspuns Câştigător
| deyutza135 a răspuns:

In Italia ca sa vezi roma antica e foarte frumos acolo sa vezi marea mediterana e superba si tara e impecabil de curat nu sunt caini vagabonzi care sa te latre toti oameni sunt pasnici e perfectiunea acolo

11 răspunsuri:
| agirll a răspuns:

New York e cunoscut si fr fain acolohappy funda?big grin

| theScorpion a răspuns:

Eu ti-as zice sa te duci in Italia pentru ca pe acolo este ceva turism de vazut si au si o mancare bunawinking
Iti urez bafta

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Italiahappyfoarte frumoasa are si cultura bogata, vin bunbig grin, si e si destul de aproapehappy
bulgaria nu prea merita asa de repede dupa minehappy
new york e departe dar se meritahappy

| anonim5491 a răspuns:

Italia este o tara frumoasa plina de antichitati ruine din astea chestii turstice o tara unde se manaca pizza si paste ai incredere italienii sunt foarte mamosi pe cand bulagaria are asemanari cu Romania numai ca o duce mai bine nu sunt foarte lucruri dar si acolo e frumos pe cand new york este un oras foarte modern cu tehnologie foarte inaintata din punct de vedere stiintific si sunt lucruri pe care le vezi acolo si sp "doamne eu traiesc in Romania iar Romania e inapoiata cu 100 de ani fata de tot ce e acolo" depinde ce vrei tu sa vizitezi iti recomand grecia daca vrei mrg dai funda?

| Madda12 a răspuns:

New York! Merita si e ceva superb + privelistea din Empire State Building e inegalabila!

| sniper2998 a răspuns:

Pentru ca e vara alege un loc cu mare super... iti recomand Italia la Marea Adriatica, e super, am fost acolo si e si aproape, nu cred ca doresti sa stai pe caldura asta pe un scaun intr-un avion timp de cateva ore (ma refer la New York) asa ca distractie placuta in Italia

ps : mancarea italiana e buuuuuna si ca sa nu mai spun ca nopatea la 3 dimineata sa stai pe un balcon, o fereastra, o terasa in liniste privind la un peisaj este mai tare ca Aurora Boreala

| pepe00001111 a răspuns:

Oriunde in lume daca as avea aceasta opurtonitate m-as duce in dubai pe insula in forma de palmier

| KellyGreen a răspuns:

Buna, cu adevart Italia e de o frumusete rara insa in Italia poti sa ajungi relativ repede dar new york-ul te cucereste pur si simplu, eu zic sa te duci acolo deoarece nu se ajunge la fel de repede si nu sti niciodata cand vei mai avea ocazia. De asemenea, daca vrei sa vezi locuri frumoase, du'te in Australia, e o tara superba cu o clima si o vegetatia unica.

| Just4Joker a răspuns:

Cati ani ai, 7? rolling on the floor

Apropo, NY nu e tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa minciunile tale, nici nu-ti raspund.

| zvoNNN a răspuns:

In New York! Este cel mai frumos oras, este ca Paris aporape doar ca mai mare si mai pupular in lume... In plus poti sa vizitezi Statuia Libertatii, Empire Dtate Building - pe locul 2 la cele mai inalte cladiri din lume* Guggenheim etc