| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, are cineva vreo idee cum as putea sa impachetez 10 sticle de vin pe care le voi trimite colet in Romania?

Răspuns Câştigător
| Stef45 a răspuns:

Le invelesti cu folie cu bule si le pui intr-o cutie mai tare. Pune folie cu bule multa si o sa fie ok. Eventual scrie si fragil pe cutie.

1 răspuns:
| confiturix a răspuns:

Poti impacheta sticlele in folie protectoare (din aia cu bule distractiv de spart)/ bilute de polistiren/ poate chiar carpe daca ti-e mai la indemana.
Cutii de diverse marimi poti gasi la Dedeman, etc.