| MegSter a întrebat:

Hei TPU as avea o mare dar mare problema.
Ma numesc Rafael am 15 ani sunt din oradea si am o sora in Iszdrael care are 5 copii dar nu ma pre-a inteleg cu ei din cauza ca ei vorbesc araba si cu greu engleza are 5 copii barbatul ei stie cat de cat romana dar eu vorbesc cu copii mai mult are 3 baieti si 2 fete baietii au varstele 15/13/7 iar la fete nu stiu deoarece habar nu am cum sa le intreb in araba si as dori sa gasesc un profesor de limba araba care sa ma poata invata limba sa ma inteleg cu ei si sa stiu si pretul orelor si zilele cand se preda si ora predarii si cat dureaza as dori toate detaliile si doresc sa fie cineva din oradea.
Daca stiti pe cineva sa imi spuneti va rog frumos deoarece trebuie sa inavat Araba deoarece ei vin in Ianuarie iarasi si sa ma pot intelege cu ei is dispus sa platesc daca este necesa dar doresc sa invat Araba de la un profesor de limba Araba-Romana care sa stie ceea ce face
Eu invat destul de greu adica engleza in 8 ani nu am invatat-o de abia ceva ceva dar cum ma joc jocuri in engleza intr-o vara am invatat ca am un prieten care sta in Anglia si m-a putut ajuta el si de aia mi-a fost usor sa invat engleza.Dau funda celui care m-a ajutat si am fost multumit de raspunsul lui

2 răspunsuri:
| MrJoker30 a răspuns:

Hmm. cred ca confunzi, daca stau in Israel vorbesc EBRAICA.

| MegSter explică (pentru MrJoker30):

Crede-ma se vorbesc mai mult de o limba is vreo patru limbi soramea sta in palestina unde se vorbeste araba in alte orase/sate se vorbeste ebraica si etc