| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre Anglia? Se merită să te muți acolo?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E greu pana te stabilesti intrucat chiriile sunt foarte mari, preturile sunt mari, si daca n-ai ceva aptitudini sa-ti asigure un job ceva mai bine platit o sa-ti fie destul de greu cateva luni.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Eu nu vreau un job, o sa plec cu părinții, iar apoi o sa ma lase acolo sa imi termin facultatea.

| RAY a răspuns:

Depinde de tine, ai o calificare? ai o facultate? stii limba Engleza? mergi acolo la ceva sigur, direct angajata, chiria este foarte mare si acolo plus vremea mai mult ploioasa, daca merita depinde de tine ce iti doresti, eu unu nu as sta in UK, desi stiu limba

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da, știu engleza, am multe rude în Anglia+ ca nu vreau sa ma angajez, plec cu părinții...

| Sn4k3 a răspuns:

Merita*, daca iti place tara si iti poti asigura un trai acolo.

| Andreeaioan115 a răspuns:

E foarte frumos acolo, insa trebuie sa muncesti ca sa ajungi acolo... daca esti o persoana care se descurca in tot ceea ce face succes. Funda?

| RAY a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Ai fost acolo de stii cat de frumos e?

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru RAY):

Da am fost!

| suntserios a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Stai sa Brexit si pe urma vedem cat de frumos e acolo

| ro74florin a răspuns:

Da. dacă cunoști limba engleză, ai o cunoștință care sa te susțină vreo 2 luni sau ai vreo 2000£ te integrezi rapid. locuri de muncă sunt.

| anonim_4396 explică (pentru ro74florin):

Da, am foarte multe rude în Londra, pot spune ca am mai multe acolo decât aici, cat despre locul de muncă, vreau sa imi termin liceul pentru ca nu mai am mult si sa dau la facultate acolo.