| d3u a întrebat:

Hei TPU, diriga m-a pus responsabil cu o excursie, si eu nu stiu unde sa mergem.
I-am intrebat si pe colegi si au zis ca vor la munte undeva unde nu au mai fost, vor sa mergem cu trenul, vor la salina turda si vor sa facem baie si la strand... aveti idee unde am putea merge?
va rog multe ideei!

Răspuns Câştigător
| GirlAlexia a răspuns:

Cluj-Napoca,Costinesti,La Munte, la Bulgari, Iasi sunt MII de locuri in care sa mergeti faceti voturi la scoala vedeti unde mergeti... Bafta! A da Tulcea si Mangaliahappy Excursie Placuta! Fundita?

3 răspunsuri:
| BountyLoverXD a răspuns:

Ati putea mere pe Dunare, ori in delta Dunarii (eu daca as mere acolo as face o vizita mariiwinking ), eu cu clasa lu maica-mea o sa mergem pe Dunare curand, abia astept!

| danadana28 a răspuns:

Propun un circuit Salina Turda-Cluj Napoca-Suncuius-Baile Felix. Asa impaci orice mofturos: pentru prima zi ai salina cu aerosolii benefici, shopping la Cluj. Dimineata urmatoare iei trenul din Cluj si vii la Oradea de unde poti sa ajungi tot cu trenul la Baile Felix, unde gasesti un strand cu apa termala deschis tot timpul anului. Puteti vizita si orasul Oradea (orasul in care locuiesc, de altfel). Daca e excursie pe trei zile, puteti merge si la Suncuius, zona de munte, o multime de pesteri, peisaje minunate, aer curat. Si de aici luati trenul care va duce inapoi in Cluj. Acuma depinde si din ce oras sunteti si cat de mult vreti sa ma extindeti in teritotiu. Eventual, de la Salina mergeti in Cluj Napoca si gasiti un aquapark in cartierul clujean Floresti, dar nu stiu daca este deschis pe tot timpul anului. La Felix stiu ca si de Craciun e plin de oameni. Sa ne spui ce destinatie ai ales!

| AntoniaHetfield63 a răspuns:

La deva este aquapark acoperit, dar la sinaia e ideal pentru iarna