| EmYyYEmilian a întrebat:

Nu prea am calatorit cu trenu de mult si nu mai stiu cum e, vreau sa va intreb biletu trebuie cumparat din statie sau pot si in vagon cand vine controloru sa imi cumpar de la el?

Răspuns Câştigător
| SilviaOVM a răspuns:

Buna! Biletele se pot cumpara din statie de obicei. Exista si cazuri in care se cumpara in vagon cand statie nu mai are bilete sau...in alte cazuri dar tu intreaba intai in statie

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Biletul trebuie cumparat din statie. Daca statia are case de bilete in tren vei plati un suprapret. Daca nu are casa de bilete atunci il vei putea cumpara, la pret normal si din tren.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din gara sau de pe net

| AnoAnonima0 a răspuns:

Biletul ți-l iei de la casa de bilete și pe el va scrie nr. locului pe care vei sta.Cand va veni controlorul tu ii vei arata biletele și el ți le va capsa.Si trebuie sa mai ai și carnetul de elev la tine (din cate știam).