| xXsweetgirl99Xx a întrebat:

Hei, TPU!
Peste 2-3 săptămâni (in vacanta dintre semestre) o sa merg in tabara la munte. O sa stau 5 zile. Am făcut o lista cu lucruri pe care sa le iau, dar parca mai lipsește ceva... Ați putea să-mi spuneți ce sa iau la mine?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

NU.
Dar aș putea spune ce să nu iei:
- prezervative;
- băuturi alcoolice;
- țigări și / sau substanțe psihoactive;
- jucării erotice;
- etc.
În rest, scrie pe o listă cam tot ce folosești tu în fiecare zi acasă și înmulțește cu 5.
Nu e rău sa ai o pereche de ciorapi, un maieu și o pereche de chiloți (obligatoriu de bumbac 100%!) de rezervă, peste numărul deja calculat.

| T0T a răspuns:

Iti lipseste un gagic...

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru T0T):

Chiar că... De ce unii încă mai răspund la întrebare? Au trecut 3 săptămâni de când m-am întors din tabără!

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Pentru ca asa m-a apucat cheful. Poate si din lipsa de ocupatie. Nu iau la rost intrebarile oricui, oricum.

| Lawliet14 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ti-a lipsit stapanul ursuletului...

| Fatamuntilor a răspuns:

Haine (malete, plovere groase, de preferat polare pantaloni sau chiar salopete de fas, fular, caciula lejerie intima)
Lucruri de igiena persoana (sapun, pasta periutade dinti, creme hidratante / strugurel /ir de buze, prospop; tampoane
Telefon / incarcator
Carti citit/ joc

| RedDeath a răspuns:

Imbracaminte
incaltaminte
fular/caciula/casti/esarfa/manusi/etc din astea
accesorii : lantisor, bratara
cosmetice
ac, ata, foarfeca
caietel + pix
incarcator
lanterna
briceag
servetele + servetele umede
agrafe de par [alea nu ne ajung niciodata]
parfum
periuta de dinti
sosete, lenjerie
umbrela
deodorant
crema
piaptan
aspirina/algocalmin
pasta de dinti

Cam atata. Daca imi mai aduc aminte, mai scriu.

| restroccck a răspuns:

Spune lista pe care ai facut-o pana acum ca asa nu o stie nimeni ce sa scrie

| Luisa20 a răspuns:

Lanterna big grin

| onioni53 a răspuns:

Depinde de preferinte... nu ti.as sugera sa iti iei telefonul decat daca vrei sa faci poze. nu vei avea semnal.
ti.ai putea lua niste carti... daca iti place sa citesti...
sau poate niste jocuri, daca stii ca vei avea pe cineva cu care sa le joci. distractie placuta!happy