| AddixyAdda a întrebat:

Profesorii ne-au propus la scoala o excursie in Delta Dunarii. Incepusem sa facem pregatirile, am stabilit data (7.8.9 iunie) dar ne-am izbit de o problema... Ni se pare foarte scump. In situatia aceasta ni s-a propus ori sa pastram bani pentru tabara la mare, ori sa schimbam locatia si multi au fost impotriva amandurora dar a ramas atarnata ideea cu schimbarea locatiei. Tinand cont ca am mers la Maramures (cazati in Vatra Dornei), La Sibiu (cazati in Cartisoara), La Cluj (cazati in Sovata) si in fiecare am platit 180 lei + 150/200 lei bani de buzunar, unde am mai putea merge, sa avem si ce vizita, si sa fie si un loc nici prea departe nici prea aproape de Focsani, Vrancea. Dau fundita locatiei care ma incanta cel mai mult! Am nevoie urgent de raspuuns! :*

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu departe de voi e zona Lepșa; mai e și Soveja, Covasna, Slănic Moldova...

| neutrino a răspuns:

Eu am fost la Voineasa si am ramas incantat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salina de la turda. (am lipsit de la orele de geografie asa ca nu stiu pe unde e asta si mi e lene sa caut, ). spuneam si eu. n-am prea raspuns azi. ma rog. cauta orase invecinate si vezi ce obiective turistive au

| AddixyAdda explică (pentru anonim_4396):

Cand am fost la Sibiu am strecut si prin Salina Turda big grin

| ionelaella30 a răspuns:

Eu as spune la Cheile Bicazului e foarte frumos.

| AddixyAdda explică:

Ne-am hotarat si pana la urma mergem in Delta big grin

| alexgoogle a răspuns:

Ce zici despre Marea Neagra din Constanta