| Ioana_9117 a întrebat:

voi sta o perioada destul de lunga (2-3 ani) in Bucuresti si nu am fost acolo decat de cateva ori si din pacate va trebui sa ma descurc mai mult singura.cum pot "invata" mai repede Bucurestiul? funda.

Răspuns Câştigător
| poppies a răspuns:

Parerea mea e sa "cutreieri" in fiecare zi Bucurestiul,sa te uiti cum se numesc strazile pe unde mergi, sa-ti faci prieteni, iar daca ai pe cineva acolo.sa fii indrumat de respectivul unde vrei sa ajungi.Banuiesc ca nu vrei sa cunosti tot Bucurestiul pentru ca e prea multlaughing, incearca sa inveti imprejurimile.Succes!

2 răspunsuri:
| queerkulture a răspuns:

In primul rand, bun venit.
O sa-l inveti in timp, nu-ti face griji. Presupun ca ai intrat/te-ai mutat la un liceu de aici? Probabil o sa se formeze grupulete "de venit si de plecat", in functie de zona in care sta fiecare. Mai intrebi colegi cum poti sa ajungi p'acolo, p'aicea etc.
La inceput, na o sa mai trebuiasca sa intrebi lumea pe strada dar cred ca o sa te descurci.

| alynavalentyna a răspuns:

Poti cauta pe net o harta.cu strazi si mijloace de transport, ceva de genu :http://www.strazibucuresti.ro/ si http://bucuresti-harta.ro/harta-ro-Bucuresti-295-Harta_RATB.html