| Alexandru0007 a întrebat:

Hei...
vreau sa plec in strainatate pentru prima data si as dori sa iau un bilet de pe vola.ro pentru o firma de transport low-cost Ryanair.
Vroiam sa va intreb daca pe langa pretul biletului trebuie sa mai platesc ceva pentru bagaj la aeroport si cat ar costa, asta ca sa imi calculez banii de transport. Am auzit ca am dreptul la cel putin un bagaj de o anumita dimensiune si kg gratuit.Stiti despre ce e vorba? Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cumpără direct de la Rianair - ieși mai ieftin, garantat!
Tot acolo, pe saitul lor, citești tot ce ai nevoie să afli: http://www.ryanair.com/ro/need-to-know/

| Alexandru0007 explică (pentru mihai69):

Pai iau de pe vola.ro pentru ca am un voucher de 15% reducere din pretul biletului.in rest e acelasi pret ca si pe ryanair.com doar ca trebuie sa mai dau o taxa de 9 euro pentru vola.ro, dar tot mai ieftin ies datorita codului de reducere.